Pravidla

– Soutěžící se účastní soutěže na vlastní nebezpečí, pořadatelé nejsou zodpovědní za jakékoliv zranění, onemocnění, škodu či ztrátu v průběhu turnaje.
– Účastníci turnaje souhlasí se zveřejněním svých fotografií a videí dokumentujících průběh turnaje, které mohou být umístěny na webových stránkách pořadatelů a mediálních partnerů, sponzorů, atd.
– Registrovaným hráčům, tj. hráčům, kteří jsou nebo byli registrováni u Českého badmintonového svazu za posledních 5 let, a jejich spoluhráčům se výsledky z turnaje nezapočítávájí do žebříčků Maxiligy (pořadatel může udělit výjimku).
– Přihlášením na turnaj hráči souhlasí s Provozním řádem haly Activity4fun
– Pořadatel si vyhrazuje právo nepřijmout hráče na turnaj

ŠVÝCARSKÝ SYSTÉM
Švýcarský systém pro hraní turnajů má dvě hlavní výhody:

  • Při sudém počtu účastníků odehrají všichni stejný počet zápasů (tolik zápasů, kolik kol se hraje), při lichém počtu účastníků mají někteří o jeden zápas méně. Na rozdíl od vyřazovacího systému se tedy nemusíte bát, že by jste odehráli jeden zápas a měli v případě porážky po turnaji. Naše turnaje hrajeme většinou na 7 kol, což znamená, že každý odehraje minimálně 6 zápasů.
  • Systém má snahu dávat proti sobě hráče s podobnou výkonností. První kolo je nalosováno (tam můžete narazit na kohokoliv), ale další kola pak již systém nasazuje hráče tak, aby spolu hráli hráči co jsou na tom výsledkově podobně. Tedy vítězové s vítězi, prohraní s prohranými. Po dalším kole je to podobné, hráči s dvěmi vítězstvími hrají spolu, hráči s jedním vítězstvím a jednou prohrou spolu a hráči s dvěmi prohrami také spolu (pokud takto není možné vytvořit některé páry, protože je lichý počet hráčů se stejným počtem vítězství, snaží se program nasadit výkonově nejbližšího hráče). S každým dalším kolem se tedy potkávají vyrovnanější dvojice hráčů a tedy i na turnajích s velkými výkonnostními rozdíly si vyrovnané zápasy zahraje prakticky každý.

Kritéria pro stanovení pořadí hráčů
Kritéria jdou postupně takto (vždy pokud jsou předešlá kritéria shodná, jde se na další):
1) počet bodů
2) síla soupeřů (BHN) – je určena součtem bodů všech hráčových soupeřů, s kterými se utkal
3) rozdíl mezi vyhranými a prohranými míči
4) větší počet vyhraných míčů

Bodování BYE
Platí při lichém počtu párů. Pár, který kolo nehraje (má tzv BYE) má za nehrané kolo zapsanou výhru. Sílu soupeře získává jako nejhorší pár v turnaji. (přepočítává se to po každém kole). Tedy pokud po skončení turnaje má hráč na posledním místě 1 bod, tak každý kdo měl v nějakém kole BYE dostane jako sílu soupeře za BYE právě ten 1 bod.

STOP pravidlo
STOP pravidlo na jedno turnajové kolo získává pár, který:
– vyhrál 2x (platí pro celou sezónu)
– vyhrál s rozdílem 3 bodů od páru, jenž se umístil na druhém místě
Organizátor si vyhrazuje právo na udělení STOP pravidla jakémukoliv páru dle svého uvážení.

Vyhlašení vítězů jednotlivých žebříčků.
Po skončení sezóny proběhne vyhlášení vítězů jednotlivých žebříčků.
Vyhlášení proběhne pouze pokud se odehraje alespoň 7 turnajů z jednotlivé série.

Pravidla
PravidlaMAXILIGA byla založena v prosinci 2013.
Původně to měla být malá „hospodská“ badmintonová liga. Název dostala podle restaurace MAX, kde vznikl nápad na založení ligy.

V současnosti pořádá Maxiliga ročně 12 turnajů YONEX MAXILIGA MASTERS, 12 turnajů CHILLIDOCTOR MAXILIGA MASTERS, je součástí BADHOPMAN TOUR a organizuje školu badmintonu pro amatérské hráče.

Historie:
29. prosince 2013 byl odehrán historicky první turnaj Maxiligy. Jednalo se o turnaj dvouher, na který se přihlásilo 9 hráčů. Vítězem turnaje se stal Libor Čabi.

6. ledna 2014 – zahájen první ročník amatérské badmintonové ligy (vítěz Radim Varkoček).

15. března 2014 – odehrán první turnaj čyřher Maxiligy (vítězové Milan Roos – Jiří Stojka).

1. září 2014 – zahájen druhý ročník ligy dvouher (vítěz Petr Sikora) a 1. ročník ligy čtyřher (vítězové Polášek – Tomašák).

4. listopadu 2014 – oficiálně založena nezisková organizace Maxiliga, z. s.

2014 – uspořádáno celkem 5 turnajů. Celebrita roku: Ruda z Ostravy.

2015 – uspořádáno celkem 16 turnajů. Celebrita roku: Mgr. Tomasz Mendrek. Zahájení školy badmintonu pod vedením zkušeného trenéra Petra Szewieczka. Celkovými vítězi série turnajů se stala dvojice Adam Sliva – Martin Kožušník.

2016 – ligu čtyřher nahradila série turnajů YONEX MAXILIGA MASTERS. Vítězem série se stal Tomáš Kopec.
2017 – vítězem série YONEX MYXILIGA MASTERS se stal Lukáš Rejda. Nově zahájena i série pro začínající až středně pokročilé hráče Maxiliga B Masters. Vítězem se stála Terka Buglová.
2018 – Zaveden nový online herní systém. Maxiliga B Masters se přejmenovává na CHILLIDOCTOR MAXILIGA MASTERS.

Plugin for Social Media by Acurax Wordpress Design Studio